1. Narodila se mi sestra

29. dubna 2009 v 1:08 | x |  Mám sestru

Mám sestru!

Taková velká událost!! Bylo to hned ráno v pondělí 27.4.2009.
Don:
,,Panička šla ráno krmit kobyly, který jsou na noc doma jako obvykle.Vždycky už se těším, jak za mnou hned potom přichází s belíčkem plným dobroty.Tentokrát místo bouchání s kyblíky nastalo podivné ticho.A trvalo nějak dlouho.Už jsem to přestával chápat.Co se mohlo stát?To zapoměla na svého koníčka? A co Markýz? Ten přece taky čeká!No dneska se k nám dostala až o mnoho déle! První její slova místo omluvy zněla : Donečku, máš sestřičku! No to sem byl teda nadšenej.Už asi nebudu její miláček! A nebude si mě už všímat!To se mi toho ale honilo hlavou!
A taky jo.Už je to tady.Celý den se jen motá tam dole kolem mojí mámy.Jak ji jen něco tak malého může stát za to.A všechny lidi tam taky chodí a stále se tam nad tím novým tvorečkem jen rozplývají.Prý jak je krásná,heboučká,boží a já nevím, co ještě.A prej už nemohla být hezčí.No to mě teda udivilo,copak je to indická princezna?A tak to šlo vážně celý den.A panička si mě skoro ani nevšimla.To je úroveň! Haló,-já jsem tady!! No aspoň mi dali večer nažrat.,,Ráno jdu jako obvykle nakrmit.Dala jsem seno Vinče a jdu za Donou.Napadlo mě, že si už dává s hříbátkem načas.Ale už to trvá víc jak 14 dní a pořád nic.Takže asi zase nic nebude.A najednou stojím jak opařená.ONO TAM JE!!První vidím světlou barvu, potom vnímám velkou bílou lysinku.To je tak vše,jen stačím promluvit na Donu ,-oznamuji ji:,,Donči, ty máš hříbátko!,, a pak dlouho nic.Nezmáhám se na slova.Ještě mě napadá podívat se, jestli je to holka nebo kluk.HOLKA.To jsem vážně nečekala.Mám v očích slzu,asi z radosti.Jen jsem se sesula k zemi a ani nevím jak dlouho jsem je obě pozorovala.Je to malý zázrak.Pokaždé,když se to stane,jsem unešená.Je to ten nejhezčí moment na světě.A tak jen tiše sedím a koukám.Dona se trochu bojí a snaží se malou zakrývat svým tělem.Jinak je naprosto v pohodě a v klidu kouše seno.
Najednou si uvědomuji, že nahoře čekají hřebci na seno a šrot.Nevím ani kolik je hodin, ale jsou už docela nervozní.Nesu Donovi šrot a snažím se mu vysvětlit, proč jsem se zdržela.Dívá se na mě ale vyčítavě, jako by vůbec neměl radost.A tak se vracím dolů, kde musím vyčistit a nastlat box,který je uplně zdupaný a mokrý.Volám doktorovi, aby přijel dát hříbátku injekci. Přijela taky Jitka a malou pochválila.A pak už chodili další a další a malá se stala terčem obdivu a pochvalování.No tak ať roste ve zdraví,do krásy a pro radost všem, kteří s ní budou pracovat !!
5.května
Holčička už dostala jméno! Tentokrát jsem se dlouho nerozmýšlela.Bude to DIA.To mi na ni sedlo a tak nebylo co řešit.Mrňavá kobylečka se už začíná projevovat.Je to velká frajerka, ničeho se nebojí a všechno musí prohlížet a zkoumat.Nevím proč??:-))?? ale nějak nápadně mi začíná připomínat malého Donečka.Všude vleze,lidi už okusuje,ze stáje chodí jako první,máma Dona za ní všude ostražitě běhá a hlídá její vrtochy.Umí ji napomenout jemně , ale i drcnutím upozornit na větší prohřešek.Malá se malinko uklidní, ale vzápětí vymýšlí nový kousek, jak pozlobit maminu.Ta si venku moc neodpočine,snad jen když si malá lehne na trávu.Je to výborná máma,nic ji neunikne a malá je stále pod dohledem.Po prvním dnu ve výběhu mi začla večer nahánět starosti.Lehla si v boxu vedle malé a vypadala na bolení bříška.Jak by taky ne.Vždyť ted byla dva dnay zavřená doma a teď se pustila na louku, kde ještě žádní koně nebyli a travička byla tak krásně lákavá.Holka se přejedla a teď abych s ní chodila poi dvorku, aby se trochu vyprděla.Místo toho ale stále krkala a to ji po chvíli pomohlo.Večer už začala baštit seno a všechno se spravilo.

!!Tohle video je ještě ze stáje, první den, když se malá učila chodit.Všechno pro ni bylo nové, a celý box stále obcházela dokola a zkoumala všechny věci a všechny pachy.Kolikrát se u toho zamotala!!Je to neuvěřitelné, jak rychle se hříbátko učí.
Ségra už byla venku.Zahlédl jsem ji z horní ohrady, kam mě pouštějí.Je to takové skoro nic.Ťapkalo to za mojí mámou když ji vedli na louku.Nápadně se mi podobá, až na to velkou bílou lysinku,ta je teda obrovská.Nevím, na co jí bude mít. Nevím vlastně vůbec, proč mají koně na hlavách tyhle lysinky.Copak to v přírodě k něčemu je? Vždyť je to ve tmě vidět a každý si všimne pohybujícího se tvora.To mi někdo vysvětlete! K čemu jsou znaky na koni?
Tak toho malého tvorečka, který je mou sestrou zase sledovalo mraky fotografů.Ted už nejsem zajímavej já, ale ona! Žárlit nebudu, aspoň mám klid.Jsem už dospělej hřebec a pozornost lidí mě unavuje.


Malá se jmenuje DIA.Aspoň je to krátký a budu si to pamatovat.Asi bude dietní nebo co.Pochopil bych, kdyby to byla Diana na způsob bývalé princezny Diany.To byla krásná paní.Ona ta Diuška bude taky krásná a tak měla být princezna!!Já jsem Don a máma Dona.Strejda je Markýz, tak to tedy s tím jménem nedomysleli.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama