Březen - jaro

2. března 2012 v 23:28 | x |  Náš zápisník 2012

Po mrazech přišly vysoký teploty a voda nám zaplavuje louky.Konec února má skoro teplotní rekordy.Před pár dny 22 pod nulou a ted zas 13 nad.Ve vzduchu je cítit jaro a tak když se nám zase zaplavila louka a vypadá jako rybník, dostali jsme touhu se jít plavit.Když se Doneček párkrát proběhl vrstvou vody,byl napůl mokrý,tak víc už nechtěl.Když dost,tak dost.Postaví si hlavu.A když to stále nestačí, postaví se celý.Tak už to chápeš?

K rybníku a co umíme se hnojem
Protože nám vysvitlo skoro jarní sluníčko, museli jsme se jít opalovat.Donečku, dneska si to můžeš užívat,dovolím ti bláznit.Sešli jsme vesnicí a na druhém konci se nám otevřel krásný pohled na březový hájek,osvětlený tím jarním ostrým sluncem.Dlouhá louka před námi.,,Tak utíkej,můžeš!,,,,Paničko,cítím tu božskou vůni,chce se mi letět, ale země pod nohama se boří a kopýtka se propadají do hloubky.Víš přece, jak jsem opatrný.Dnes to ještě není ono!,,Dojedeme v klidu k rybníku a nikam nespěcháme.Kopec nahoru je pokrytý zbytkem sněhu a cesta mezi smrky je ještě zasněžená.Pár bobků na jejím konci ho nutí nasávat tu vůni cizýho koně.Označkujem a jdeme.Přejdeme opatrně i tuhle zledovatělou část cesty a ted už zpátky domů.,,Ani teď tě ten rapl nepopadne?,, Ještě jednou mi musí ukázat,že na tohle myšlenky opravdu nemá.Procházíme kolem hromady s hnojem.Jedna kupka je kousek od nás.Otočka na zadních a než jsem stačila pomyslet,stojíme předníma na její horní části.Potom si klekáme a třeme se hlavou o tu hnusnou a páchnoucí hmotu.,,Chci to mít všude,na hlavě,nohách i na bříšku,-chci si to odnýst domů a mít to ještě dlouho na sobě.To je můj milovanej parfém,budou mi ho všichni závidět!,,...,,a já budu pyšná na svýho smrdlavýho koně,prasátko moje!,,
Markýzek trošku jinak
A že mu sedlo sluší jsme se přesvědčili.
A že Markýz nezklame to taky.Jako už tolikrát.:-)
Závist
Další zhoubná emoce pramenící z vlastní nespokojenosti. Závidíme ostatním a naše obličeje se tak kroutí až do komických grimas. Pomlouváme a nepřejeme jen proto, že sami nemáme dostatek. Opakem závisti je přání toho nejlepšího. A tak, pokud se chcete závisti zbavit, zkuste:
Za prvé - zamyslet se nad tím, co udělám pro vlastní život, abych nemusel/a závidět a měl/a se dobře
Za druhé - přát druhým jen to nejlepší, protože každý z nás si zaslouží mít se dobře, nemyslíte?
  • Závist rozváže právě tolik jazyků, kolik jich obdiv umlčí Honoré de Balzac
  • Závist je nejupřímnější formou uznání Richard Wiggins
  • Posledním stupněm závisti je nenávist Gaius Plinius Secundus Maior
Rybník,Ovčí hora- FOTO
Pěkně teplé počasí, slunce svítí a jedeme ven.Rybník je ještě zamrzlý,ale louky jsou už bez sněhu.Doneček se nemůže nabažit vůní lesa.Jak by taky ne, když našel pár cizích hovínek.
Výlet za 3 krasavci
Tohle je jeden z nich.A je mi líto,
-že jsme je museli opustit.

Ranní sluníčko se prodírá hustou mlhou na pastvinách.Koníci škubou první letošní trávu.Za těch pár dní tepla se pozvedla a zazelenala

Někteří se pasou, ale přece jen u balíku je jídlo zajímavější.A za chvilku si do něho můžou i polehat.

Dlouhé toulání
Nikde se neženem a zase si užíváme všechny vůně už skoro jara.Naše chození se někdy podobá ploužení nebo taky stopované za všemi známými-neznámými pachy země.Protahování celé naší projížďky a zapomenutí času a povinností.A dneska jsme se nesnažili nic dohánět.Kromě jednoho trysko-cvalu mezi stromy do kopce.Doneček měl obavy,že krokem to nepůjde.Navštívili jsme oba potůčky a taky jeho oblíbený pramen vody.A tak tam, kde obvykle jiní koně přecházejí do cvalu a vyhazují, my se dokážem ze cvalu zastavit přímo na místě.Stačí mu to dovolit.

Jízdárenské opáčko
A tak zase přiježďujeme, opakujeme zapomenuté a ohýbáme zatuhlý tělíčko po celý tý zimě.Bude ho bolet.V nejlepším nutno zkončit.Pár skoků nakonec a jdeme domů.Jako odměna hrstička rýžových granulí,které se staly jeho oblíbenou pochoutkou.No,kdo by to řekl,že bude kůň jíst rýži!
Ironik,Roneček,Rony,Ronýsek...
12.března od nás odejel náš koník Roneček,hodný a milý koník,který si v životě zaslouží jen to nejlepší!!!Doufám,že tomu tak bude a vybrala jsem tu správnou stáj,správnou novou majitelku a budou ho tam mít hodně rádi!!
Ten samý den ze stejné stáje přicestovala nová obyvatelka Nelinka.Je to sympatická,hodná a milá kobylka, která nám snad odvede kousek dobré práce, než se bude těšit ze svého vlastního hříbátka.
Někoho mi strašně připomíná!!Ale koho?? :-DD

.....
Nelinka dnes poprvé ve stádě.
Mário se zamiloval.Dělá ji doprovod na každém kroku.Brání ji před koňmi a doprovází ve vyhnanství.

Zkouška na jízdárně.
Jak se kobylka chová a co umí.Zkušená starší dáma se sice nepřetrhla, ale taky nic špatnýho neukázala.Dobrá,pohodová kobylka,kterou zvládne každý.
Celé stádo běží za novou kobylkou.Je mezi nimi i šéfová stáda.během cvalu se zhroutí na zem.....
Strach o ni vystřídá údiv a smích.Začala se válet a drbat se o zem na zádech.
No.. ,-sluší se tohle na šéfovou?
16.března
Procházka s Donem
Země rozmrzla a stále se kopyta boří do hlíny.Proto se opět jen procházíme,o to déle.Dvě hodiny utekly a my se plouživým krokem vracíme domů.
17.března
První vyjížďka s Neli
Jedeme se spolu projet.Navštívíme kamarádku a já zjišťuju,jaká je tahle kobylka flegmatik.Nezaváhala na kolejích,prošla potokem,kolem cizích koní ,-za odměnu se mohla pást na nové trávě.Dnešní den byl špičkový a taky rekordní:padaly teplotní rekordy,teploučko opravdu jak v létě 22,5 stupňů.
Po delším pátrání se mi podařilo sehnat
fotečku Nelinky tatínka.

Práce na jízdárně:
tak zas musím chodit do toho písku,chodit dokolečka jak trotl a za celou dobu nevidím ani kousek trávy.Nevim ani, proč to musím dělat.No,není nám líp venku na louce a v lese? Mám prý zase ukázat, jak se má poslouchat.Jako bych to někdy nedělal.A navíc mi panička posadila na záda nějakou mladou slečnu.Pořád jenom mluvila a chtěla, abych ji poslouchal.Tak tohle jsem si teda užíval.Vyvedu ji z omylu.Poslouchám jen paničku.Ne a ne, klusat nebudu,nedonutíš mě!!Když ale vedle mě klusala panička, tak jsem klusal,ale jen kvůli ní.Pokoukal jsem se na kobylky,co šli okolo a s paničkou jsem si spak i schutí zaklusal.
Dastien s maminou a hora jídla před nimi.


Co je tohle za rohatýho býka?


22.březen
Pryč se hnojem,všude a všechno!
Kde je jídlo,tam je domov
Dneska jsem neměl náladu na barevný obludy, který se zase objevili na našem dvoře.Ještě navíc se začali rejpat v hromadě našich koblížků a paničce zničili celozimní dílo,za které zase sklidila pochvalu.Letos chtěla stavět pyramidu.Ještě nebyla dokončená a přijeli ty trapný zvířata s kulatejma nohama.Už mě ani nebavěj.Zato ty dvě koňský slečny, co se pak přišly předvádět k mojí ohradě,-jo,ty mě teda rozehřáli.Jedna ryzečka a jedna blondýnka.
Šikovní řidiči,šikovní my všeci...:-)
Předváděl jsem se maximálně a uplně se probudil.Nojo, je tady vlastně jaro!!Dal bych si říct!!A tak jsem se začal hýbat:lítat po celý ohradě a dokonce dnes i málem dohonil ten rychlovlak.Panička usoudila,že jsem po tréninku.Takhle mokrýho mě nepamatuje.A tak jsem se musel podrobit první jarní koupeli.Smyla všechen pot včetně všech odpadávajících chlupů.A že jich denně ze mě padá.Už aby se mi splnilo moje tajný přání!
Krásný den na výletě.
Modré nebe bez mráčku a my si to jdeme užít hned po ránu.Máme náladu na toulání.A tak si prohlížím všechno kolem sebe, panička si fotí.Zase vidím ty samý obludky,co byli u nás na dvoře.Zase tady vrčej a rejou se ve hnoji.Oni ho asi žerou a taky si ho vozí domů.
Dostali jsme se na kopec a už se ploužíme.V tom jsem se zarazil.Slyším hlasy a za zatáčkou vykoukla hlava s kloboukem.Pak celá postava a zase nějaký pes.


Ten pán měl v ruce něco velikýho a říkal,že tady fotí.My jsme zastavili a on chtěl,ať chvilku stojíme,že bude fotit.Prý jsem nějak hodně fotogenický.Bral nás proti slunci a pak mi fotil hlavu.Ty lidi jsou divný.

Fotečky od pana fotografa :-)


Druhý dnešní výlet s Nelinkou.Jedeme večer a chceme vidět západ slunce.Včera se nám s Donečkem dokonale povedl.Doneček s mámou ho tedy viděli,ted jedu s naší novou obyvatelkou Nelinkou,Ginou a znovu s Donou.Neli jde první a pospíchá a pospíchá.Jako by hledala svůj původní domov. Pospíchá od stáje a proto to tak je.Až bude pospíchat ke stáji, bude doma u nás.Však se obě kobyly tváří naštvaně.Ještě to chvilku potr
Na louce se objevují sasanky, orseje a taky se tu usadily tyhle krásný narcisky.
Než je zas nějaký blbec utrhne.
Malinký Dastien už přestává být malý.
Škoda! Zato se začíná tvořit do svého tatínka.Je to povedené dítko!31.března
Ode dneška jsem na našem dvoře jediným pánem koňského tvorstva.Nejsem přejícný a toho mýho souseda je mi fakticky moc líto.Musel jsem zůstat venku a nikomu ani trochu nevadilo, že padá sníh a kroupy,fučí jak na Sibiři a zase se ochladilo o 15 stupňů dolů.Chvilku jsem se zabavil u balíku sena a jinak smutně chodil po výběhu.Snad na mě nepřijde taky řada!!

Březen nám končí sněhovou vánicí
:-(
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama