Květen -léto nadosah

3. května 2012 v 6:47 | x |  Náš zápisník 2012
Máj,máááj,máááááj......
Zvykáme Markýzka na trávu.Každý den chvilku ,než ho pustíme mezi koníky a bude si s nimi užívat neomezené pastvy.Spokojeně kouše a vedle v ohradě ať si klidně koukají!Na druhym konci ohrady se na něho přišli podívat všichni z rodiny.Jeden pekelník se dostavil přímo z pekla a ten zbytek jen čumí .-) Andílci !!

1.MÁJ - LÁSKY ČAS
A ten čas lásky mu už konečně musím dopřát.Kolik let,kolik dlouhých měsíců byl sám ve své samotě,oddělený od kamarádů,od kobyl a celé jeho rodiny.Má tady syna,dceru, a sestru i bráchu.A svoji manželku :-)


Markýz si začíná všímat Nely.Mario se mu snažil místo ní podstrčit Ladu, ale to se nepovedlo.A odcházejí spolu na druhý konec ohrady.


Užovka obojková
Tohle hádě vykouklo zpod pařezu na dvoře.
Ten den jsme se potkali ještě jednou :-))
Vítězím nad pařezama!!
1.Máj a první plavení - F O T O 1. .........F O T O 2. - Lucka
Haraší nám v kebuli
,,Už třetí den je Markýz ve stáji dole u koní a chodí s nimi i do výběhu.No nevím,co je tohle za spravedlnost na světě.Proč on může a já ne?A proč si vybrali jeho? Chodím po ohradě jako divokej tygr.Můžu je akorát sledovat.Taky počkej ,paničko, jsem ted trochu naštvanej.A tak si pěkně zahopsám tam dole u čištění,a osedlat se taky nedám.Jsem divoký hřebec a vzpínám se na zadní a nic mě nezajímá!,,..,,Už to trvá moc dlouho a naštval jsi ty mě!,,Nesu kýbl s vodou a chci mu zchladit hlavu.,,Ha,háá,-příjemný to je,chladiví a tak si zablbnu znovu!,,...Nesu další dva kýble...,,nevadí,nevadí,sem v pohodě!,,...,,Až na tu tvoji hlavu!Kdybys věděl, tak bys neměnil !!,, Nasedláno za 45 minut,-že by rekord? Nakonec se nám povedla krásná jízda.Plnokrevníci by nám záviděli tempo a sjezdovka na Andělce byla pokořena ve cvalu nadvakrát.A úprk domů,co kdyby nám tam něco uteklo.Opravdu zlatíčko.

Po bouřce F O T O
Podvečerní klid po bouřce.Klid má i ta moje hlavička a paničce dnes budu dělat jen radost.To za ten včerejšek.
Vím,že mě chceš sežrat a je to z lásky .-))
Na ranním sluníčku se ohřívají i naši lenoši.Máme je tu srovnaný pěkně na hromádce.

Užovka podplamatá
jenom kousíček dál na louce se po večerním lijáku objevila tahle užovka.trošičku se ohřát na sluníčku a dělat mrtvou,abych si ji jako nevšímla.
Bedřichovka
8.května - a my si uděli sváteční den.Oř souhlasil, že bude dlouhá pohodovka na Bedřichovku.Tak jsme si užili po celý odpoledne vzájemný společnosti a taky úžasnýho sluníčka.. F O T O
Jízdárna s klukama
Dnes jsem si jich obou užívala.Markýz opakování základů a cviky na uvolnění a Doneček dnes skokový trénink.Kraťoučký a dobrý.Jen ten jeho první skok jsem nějak nepochopila.Zase jeden jeho komický výskok! :-))
,,Tam na zemi leží něco velkýho strašidelnýho a není to vidět!!!,,
Tohle je totiž můj Pegas!!!

.
11.května - vyjížďka bez sedla
Dnes bylo vedro,až mi po celém těle tekl pot.A to jsem se skoro ani nehejbal.Panička mi večer přinesla vlažnou vodu a celýho mě omyla.Bylo to krásně příjemný.Přinesla uzdečku.Kde máš sedlo? Co chceš se mnou dělat?Nasadila mi ji na hlavu. ,,A půjdeme se ještě projít,ty jeden zvědavko,,..-,,A ty mi nedáš to sedlo???,,..Otáčel se nechápavě na svoje záda, když jsem na ně šplhala.,,Ne, jedeme dnes úplně bez sedla,,...A tak jsem se mohl procházet po louce,kde se mi chtělo,očuchávat bobky a kousat trávu.A společně sledovat zapadající slunce.Přicházejí mraky a zítra bude pršet.
.
Západy slunce
Z našich prožitých západů slunce by byla už pěkná sbírka.Každý jiný a každý jedinečný.Jak dokáže obloha malovat.
13.5.- Přitahují nás letní západy slunce.A zase nás něco překvapuje.Že by poselství z nebe?....
.... Nebo jenom náhodná scéna z přírody?

12.5.-Po nočním dešti přichází krásný den:Spolu na kopcích


Našli jsme je tam,kde byli i vloni.Konečně mám zase parťáky na kousání a pasení.S nima mě to totiž baví.Jsem stále sám a tady můžu být alespoň malou chvilku spolu se stádem.Co na tom,že to nejsou koně,ale chroupou trávu úplně stejně!

Dneska jsem nedostal ani sedlo,ani uzdečku.Když mě odvázala od stromu,šel jsem k boxu.Ale pak jsme změnili směr.Jdeme na cestu,za koleje a stále dál a dál.Takže dneska se můžu procházet jen tak? A jíst trávu a pozorovat stmívání? Krásný večer,a bez práce!


Toho pána,co přijel na dvůr,znám.Nosil jsem ho kdysi na zádech dost často.Ted si mě nevšímá a mizí za koňma na jízdárně.Slyším ,jak trénuje lidi a koně.Já tam nemusím,bezva! Ale co to,jde si pro mě panička! A podle sedla tam půjdu asi taky.Ach jo!No a tak mě to neminulo.Musel jsem si to užít stejně,jako ty koně přede mnou.Mají to tam ale život,hned bych měnil svoji privátní ohradu!!
Dopolední sluníčko láká k odpočinku a válení.Když je někdo chytrej,dokáže si pod hlavu dát i polštář.Poněkud větší,ale pěkně měkký.A zatímco na jedné straně ohrady je klid a vesele se pochrupává, na druhé straně je živo a vesele se hrají hry :-)

Měl jsem docela vztek,protože s námi dnes šel Sirka.To je valach,který se někdy chová jako hřebec i když jím není. Mám vztek,že jde s námi a hned jsem mu naznačil, aby se ke mě nepřibližoval.Už i proto,že máma má říji a on to věděl taky. Přesto jsme se krásně prošli a já se dokonce i uklidnil.
Tak se dělá rovina!


Střevlík vrásčitý-carabus intricatus: Jeden z našich nejhezčích střevlíků,který se mi dnes připletl v cestě. 6x foto


Proti všem zvyklostem mě volá panička domů nějak brzy.Je dopoledne,mám před sebou hromadu nesežraný trávy a tak se mi nechce.Ale přeci jen jdu, protože mě určitě nevolá jen tak.Asi půjdeme ven....hned za barákem projdeme první loukou,přes koleje si okouknu jedny koníky a jdeme dál,tam kde je moje známá,Viduška.I tam se můžu chvíli koukat.Potom znovu,ale z další louky,vidím znovu na ně.Další návštěva je u koníka ,který je sám na louce.A zbytek procházky se snažím okousat co se dá, protože panička nikam nespěchá.

Jak se dělá rovina - část.2
Tomu koníci nemůžou rozumět.A tak přiběhli z louky blíž a s kamenným pohledem sledují ty veliký zvířátka,jak se pohybují po jejich louce a hýbou tam sebou.Dělají kravál,ale s nimi to ani nehne.Tohle si nenechají ujít, ani kdyby z nich plameny šlehali.Já už dávno vím, že tyhle potvory mají lidi ochočený a dělají všechno co po nich chtějí.A v tom se od nich trochu lišíme.
 


Komentáře

1 Bibi | 4. května 2012 v 22:04 | Reagovat

Fotky z mobilu (Staník a spol.) jsou již na rajčeti :)

2 Don Admetos | 5. května 2012 v 23:14 | Reagovat

Tam kde já si normálně projdu,musí poník plavat.Málem se utopil prcek.Ale první plavání má za sebou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama